Kremnička v súboji so Starou Ľubovňou suverénna

20. September 2011

Už druhýkrát v priebehu dvoch dní sa mohli hráči Kremničky radovať z víťazstva. Stará Ľubovňa bol oveľa ľahší súper a preto sa nemožno diviť ani konečnému skóre 5:0. Hostia pricestovali na predmestie Banskej Bystrice s oveľa mladším kádrom, aký mal k dispozícii Norbert Juračka pri skladaní základnej jedenástky. V nej sa namiesto trest odpykávajúceho Gašperana objavil v bráne Kaczorek a na ihrisku bol aj Rapčan, ktorý pre 4 žlté karty nehral proti Zvolenu.

Stretnutiu predchádzala minúta ticha za zosnulého Jána Dobríka, ktorý v roku 1952 stál pri vzniku futbalového klubu ŠK Kremnička, v ktorom aj niekoľko rokov hrával.

Už od prvej minúty bolo hŕstke divákov v Kremničke jasné, že tempo zápasu bude diktovať Stredoslovenský klub. Útočné akcie vychádzali väčšinou od kapitána Ševčíka a ďalej postupovali cez krídelných hráčov Kiššáka alebo Rusnáka. Kremnička hrozila najmä po centrovaných loptách od týchto dvoch hráčov. Už v 6.minúte sa po podobnej akcii mohlo otvárať skóre, no Ševčíková snaha sa skončila na bránkovej čiare, kde zachraňoval brankár Bičuš. V 9.minúte bol však už na Chomovu šikovnosť prikrátky. Choma využil zaváhanie hosťujúcej obrany, naznačil strelu a potom rutinérsky otvoril skóre. V 15.minúte sa opäť zrodila akcia na pravej strane, kedy Rusnák necentroval hneď „z prvej“ ale potiahol si loptu v snahe vylepšiť si pozíciu. Jeho center však odvrátil hosťujúci obranca na roh, loptu si postavil Rusnák a presným centrom našiel skúseného Chomu, ktorý je v takýchto situáciách takmer bezchybný. Keď o 4 minúty neskôr kopal roh z pravej strany opäť Michal Rusnák, viacerí si začali pozorne všímať situáciu v pokutovom území, keďže bola podobná ako tá gólová. Teraz však Rusnák centroval až na zadnú žrď a tam si loptu našiel pohotový Kiššák a volejom zvýšil na 3:0. Kremnička sa už za takého stavu veľmi dopredu nehrnula, čo využili hostia aspoň na pozdravenie Kaczoreka, keď naňho v 40.minúte aj „vystrelili“.

Do druhého dejstva už nastúpila aj tohtoročná posila z Lietavskej Lúčky – Lukáš Blaščik a práve on v 53.minúte zápasu sklepol loptu na nabiehajúceho Jobka, ktorý strelou z hranice pokutového územia zvýšil už na 4:0. To ale futbalu neprospelo, práve naopak. Hosťujúci hráči chodili čoraz viac za hlavným rozhodcom a domáhali sa odpískania faulov a rozdávania žltých kariet domácim. Odplatou za to im bola v 77.minúte žltá karta pre kapitána Pekára, ktorá už bola jeho druhou v zápase (obidve dostal za nešportové správanie) a tak sa mladý, iba 20-ročný kapitán porúčal z ihriska. Z ihriska sa v tej istej minúte za asistencie usporiadateľov porúčal aj tréner hostí Kačmarčík, keď sa vulgárne vyjadroval na adresu rozhodcov. Domácich hráčov to ani náhodou nevyviedlo z formy a sedem minút pred koncom zápasu prekonal Bičuša už tretíkrát v zápase Maroš Choma. Teraz na to potreboval poriadnu dávku šťastia, pretože jeho spoluhráčom sa to ani na trikrát nepodarilo ale keď sa odrazila lopta k Chomovi, ten už vedel ako so šancou naložiť. Do konca zápasu ešte stihli vystrčiť rožky aj hostia, no gólový účet si v Kremničke predsa len neotvorili.

ŠK Kremnička – MFK Goral Stará Ľubovňa 5:0 (3:0)

Góly: 9., 15. a 83. Choma, 19. Kiššák, 53. Jobko. ŽK: 72. Palovič – 38. Turlík, 45. Pekár, 48. Krajňák. ČK: 77. J.Pekár (Stará Ľubovňa) po druhej ŽK. Pred 105 divákmi rozhodovali  Špaček – Martiš, Rozbeck (všetci z Bratislavy).

Zostava ŠK Kremnička: Kaczorek – Štuber, Rusnák (77. Schober), Choma, Podstavek, Loučka (46. Blaščik), Jobko, Ševčík (67. Palovič), Rapčan, Bíreš, Kiššák.

Ivan Šimko, foto: Hana Danová