V letnej príprave pozitívne výsledky

2. August 2013

Letná príprava na súťažný ročník 2013/2014 odštartovala tréningom v Kremničke 8.7.2013. Trénerom aj naďalej zostáva Norbert Juračka, no zmeny v kádri boli viditeľné už od úvodných tréningov.

Vyžrebovanie jesennej časti TIPOS III. ligy – východ 2013/2014

2. August 2013

Prinášame vám prehľad vyžrebovania a predbežných termínov zápasov ŠK Kremnička v jesennej časti TIPOS III. ligy – východ 2013/2014.

2012/2013 A tím – zápasy a výsledky

1. August 2013

Kremnička už odštartovala zimnú prípravu

8. Január 2013

V utorok 8.1.2013 sa začala zimná príprava hráčov ŠK Kremnička na jarnú časť ročníka 2012/2013. Na umelej tráve v areáli nášho štadióna nebola o nové tváre núdza. Na úvod tréningu hráčov v šatni privítal manažér Ivan Šimko a tréner Norbert Juračka, ktorí im v novom roku popriali veľa zdravia a futbalových úspechov. Do úvodného tréningu sa zapojilo až 24 hráčov, čo v Kremničke ešte nebolo…

Výbor klubu nespokojný s jesennou časťou

29. November 2012

Členovia výboru futbalového klubu ŠK Kremnička sa v priestoroch štadióna v stredu 28. novembra stretli, aby spoločne zhodnotili účinkovanie nášho mužstva v jesennej časti sezóny 2012/2013. Po prezentovaní názorov jednotlivých členov výboru (chýbal však prezident klubu J. Ganz) sa rozhodli vyjadriť nespokojnosť predovšetkým s nesplnením plánu na zisk bodov (pôvodne 21), s nezodpovedným prístupom niektorých hráčov, s nedisciplinovanosťou hráčov a s vysokým počtom absencií, ktorých dôvodom boli okrem zranení až veľmi časté vylúčenia v zápasoch. Vedenie klubu je takisto sklamané nízkym počtom strelených gólov a individuálnymi výkonmi hráčov, no priznáva si chybu v nedoriešení obrannej línie. „Tešiť nás môže fakt, že mladí hráči milo prekvapili a veľakrát svojimi výkonmi predčili aj skúsenejších hráčov,“ odznelo počas rozpravy. Výbor klubu prijme opatrenia na zlepšenie situácie a bude ich prejednávať na najbližšom stretnutí o dva týždne.

ŠK Kremnička upozorňuje na ovplyvňovanie zápasov v nižších súťažiach a možné následky

30. September 2012

Aktuálne medializované problémy nežiaducich prvkov vo futbale a pochybných verdiktov rozhodcov sa žiaľ netýkajú len najvyššej súťaže. Dlhodobo sú problémom najmä v nižších súťažiach a do očí bijúcim príkladom bol napríklad sobotňajší zápas 9. kola III. ligy – východ medzi FK Spišská Nová Ves – ŠK Kremnička, kde napriek priaznivému vývoju pre domácich aj diváci na štadióne nechápavo krútili hlavami nad verdiktmi rozhodcov.

Výbor klubu ŠK Kremnička má za to, že hlavný rozhodca Marek Špaček z Bratislavy výrazne ovplyvnil priebeh stretnutia odohraného v sobotu 29. septembra 2012 s konečným výsledkom 4:1. Napriek tomu, že sa Kremnička na Spiši ujala vedenia, rozhodca stretnutia Kremničke následne vylúčil dvoch hráčov a nariadil mimoriadne prísny pokutový kop.

„Samotní domáci diváci kritizovali výkony rozhodcov počas celého stretnutia i samotný futbalový zápas, ktorého scenár opäť nerežírovali futbalisti ale niekto iný, ako to na Slovensku býva. Víťazstvá pripravené vopred sú obrovskou hanbou a to je hlavný dôvod klesajúceho počtu divákov,“ hovorí člen výboru klubu a hlavný sponzor futbalu v Kremničke Milan Smädo. Zaujímavosťou pritom je, že nominácia hlavného rozhodcu sa menila vo štvrtok, teda len dva dni pred zápasom. Na hlavného rozhodcu stretnutia bude klub smerovať riadiacemu orgánu súťaže aj oficiálnu sťažnosť.

Funkcionári treťoligovej Kremničky vyzývajú funkcionárov Slovenského futbalového zväzu, aby sa začali intenzívne zaoberať problematikou ovplyvňovania zápasov v nižších súťažiach, pretože okrem odchodov sponzorov klubov v Corgoň lige, môže takto veľmi jednoducho dôjsť aj k odchodu sponzorov klubov v nižších súťažiach.