V letnej príprave pozitívne výsledky

2. August 2013

Letná príprava na súťažný ročník 2013/2014 odštartovala tréningom v Kremničke 8.7.2013. Trénerom aj naďalej zostáva Norbert Juračka, no zmeny v kádri boli viditeľné už od úvodných tréningov.

S mužstvom už netrénoval strelec Kostúrik, ktorého si vybrala Rimavská Sobota a ani Martin Matúš, ktorému skončilo hosťovanie z Kysuckého Lieskovca a v kariére bude pokračovať zrejme v Poľsku. Ďalším útočníkom, s ktorým tréner Norbert Juračka nemôže počítať, je Marek Jobko, od novej sezóny hosťujúci v Rakytovcich.

„Útočnú silu sa nám však podarilo doplniť o kvalitného zakončovateľa Lukáša Laksíka, hráča banskobystrickej Dukly naposledy pôsobiaceho v Podbrezovej. Z Dukly k nám zavítalo vplyvom neprihlásenia juniorky viac hráčov, celkovo až piati a pripojili sa k nám aj dvaja hráči z východu republiky – Palutka a Bilas,“ približuje generálny manažér ŠK Kremnička Ivan Šimko.

Od začiatku prípravy Kremnička nemala k dispozícii dostatok hráčov, čo malo vplyv aj na prípravné zápasy, k čomu už viac povedal Ivan Šimko: “Prvý prípravný zápas s Tisovcom sme kvôli dovolenkám a malému počtu trénujúcich museli preložiť a nakoniec úplne zrušiť. V zápasovom tempe sme tak začali až 14.7. na turnaji v Priechode.” Na spomenutom turnaji Kremnička po prehre s Rakytovcami a výhre nad Brusnom druhé miesto. Z dôvodu odohratia medzinárodného dorasteneckého turnaja “O pohár SNP” na našom ihrisku a neskoršej rekonštrukcii odvodnenia na hlavnej hracej ploche sme takmer všetky zápasy odohrali na ihriskách súperov, najďalej v Dunajskej Lužnej. “Sedem prípravných zápasov by na kvalitnú prípravu malo stačiť a či naozaj stačilo uvidíme už túto sobotu.” čím generálny manažér klubu upozornil na fakt, že 1.kolo s Bardejovskou novou Vsou odohrá Kremnička už v sobotu 3.8.2013 o 17:00 na domácej pôde.

Káder sa ani počas letnej prípravy nevyhol zdravotným obmedzeniam: “Veľmi nás mrzí, že zo zdravotných dôvodov nemohol v príprave pokračovať René Kočan, ktorý odohral zápas v Dunajskej Lužnej ale v priebehu ďalších dní sme ho museli pustiť domov do Sniny, tam sa zotaví rýchlejšie. Už mu je však lepšie a dúfam že čoskoro sa opäť pripojí k mužstvu. Zdravotné problémy mal aj Peter Loučka, ale v závere sa už naplno zapojil do tréningového procesu, takže s Peťom v lige rátame a spoliehame sa aj na jeho góly,” doplnil Šimko.

Prehľad nových hráčov v tíme ŠK Kremnička

Rudolf Bilas – MŠK Tesla Stropkov
Filip Palutka – FK Poprad
Matej Považanec – FK Dukla Banská Bystrica
Ivan Šnirc – FK Dukla Banská Bystrica
Jakub Tóth – FK Dukla Banská Bystrica
Lukáš Laksik – FK Dukla Banská Bystrica, naposledy hral za ŽP Šport Podbrezová
Jozef Menich – MŠK Fomat Martin, naposledy hral za  FK Dukla Banská Bystrica

Sumár letnej prípravy

ŠK Kremnička – FK Rakytovce 1:2 (0:1) – 14.7.2013 Priechod
Zostava ŠK: Gašperan, Murgaš, Menich, Bíreš, Tóth, Kočan, Považanec (Kupka), Bilas, Kubát (Kiššák), Ševčík, Starší
Gól Kremničky: Ševčík (PK)

ŠK Kremnička – FK 34 Brusno-Ondrej 1:0 (0:0) – 14.7.2013 Priechod
Zostava ŠK: Novák, Kolofík, Menich, Bíreš, Kollár, Považanec (Kupka), Kiššák (Bilas), Kubát, Tóth, Ševčík, Starší (Kočan)
Gól Kremničky: Kočan

FK CSM Tisovec – ŠK Kremnička 2:4 (1:2) – 17.7.2013 Tisovec
Zostava ŠK: Gašperan, Tóth, Menich, Kolofík (Schober), Kollár, Kiššák, Považanec (Palutka), Ševčík, Kubát (Kupka), Kočan, Starší
Góly Kremničky: Ševčík, Starší, Kubát, Kiššák

OFK Dunajská Lužná – ŠK Kremnička 4:2 (3:0) – 21.7.2013 Dunajská Lužná
Zostava ŠK: Gašperan, Tóth, Menich, Schober, Kollár, Murgaš (Kupka), Považanec (Láska), Palutka, Kočan, Ševčík, Starší
Góly Kremničky: Kočan, Ševčík

FK Rakytovce – ŠK Kremnička 0:4 (0:2) – 24.7.2013 Rakytovce
Zostava ŠK: Gašperan, Tóth (Kolofík), Menich, Schober, Šnirc (Láska), Kiššák, Palutka, Ševčík (Bilas), Kubát (Kollár), Laksik, Starší
Góly Kremničky: Laksik, Bilas, Kubát, Starší

FK Spartak Vráble – ŠK Kremnička 2:2 (1:1) – 27.7.2013 Vráble
Zostava ŠK: Gašperan, Tóth, Menich, Kolofík, Šnirc, Kiššák, Palutka (Bilas), Ševčík, Kubát (Kollár), Starší (Považanec), Laksik
Góly Kremničky: Kiššák, Laksik

ŠK Kremnička – FK Dukla Banská Bystrica U19 1:0 (1:0) – 30.7.2013 Kremnička
Zostava ŠK: Novák (Gašperan), Tóth, Menich, Kolofík, Šnirc, Kiššák, Palutka (Bilas), Ševčík (Považanec), Kubát, Loučka, Laksik
Gól Kremničky: Loučka