ŠK Kremnička upozorňuje na ovplyvňovanie zápasov v nižších súťažiach a možné následky

30. September 2012

Aktuálne medializované problémy nežiaducich prvkov vo futbale a pochybných verdiktov rozhodcov sa žiaľ netýkajú len najvyššej súťaže. Dlhodobo sú problémom najmä v nižších súťažiach a do očí bijúcim príkladom bol napríklad sobotňajší zápas 9. kola III. ligy – východ medzi FK Spišská Nová Ves – ŠK Kremnička, kde napriek priaznivému vývoju pre domácich aj diváci na štadióne nechápavo krútili hlavami nad verdiktmi rozhodcov.

Výbor klubu ŠK Kremnička má za to, že hlavný rozhodca Marek Špaček z Bratislavy výrazne ovplyvnil priebeh stretnutia odohraného v sobotu 29. septembra 2012 s konečným výsledkom 4:1. Napriek tomu, že sa Kremnička na Spiši ujala vedenia, rozhodca stretnutia Kremničke následne vylúčil dvoch hráčov a nariadil mimoriadne prísny pokutový kop.

„Samotní domáci diváci kritizovali výkony rozhodcov počas celého stretnutia i samotný futbalový zápas, ktorého scenár opäť nerežírovali futbalisti ale niekto iný, ako to na Slovensku býva. Víťazstvá pripravené vopred sú obrovskou hanbou a to je hlavný dôvod klesajúceho počtu divákov,“ hovorí člen výboru klubu a hlavný sponzor futbalu v Kremničke Milan Smädo. Zaujímavosťou pritom je, že nominácia hlavného rozhodcu sa menila vo štvrtok, teda len dva dni pred zápasom. Na hlavného rozhodcu stretnutia bude klub smerovať riadiacemu orgánu súťaže aj oficiálnu sťažnosť.

Funkcionári treťoligovej Kremničky vyzývajú funkcionárov Slovenského futbalového zväzu, aby sa začali intenzívne zaoberať problematikou ovplyvňovania zápasov v nižších súťažiach, pretože okrem odchodov sponzorov klubov v Corgoň lige, môže takto veľmi jednoducho dôjsť aj k odchodu sponzorov klubov v nižších súťažiach.