V derby proti Zvolenu radosť domácej Kremničky

18. September 2011

Dôležité víťazstvo sa zrodilo dôležitým gólom hneď na začiatku druhej minúty zápasu. Do poodkrytej brány doklepával Lukáš Kiššák v čase, kedy hostia boli mysľou ešte na Zvolenskom jarmoku. Aj keď v 12. minúte mohol z pravej strany zvýšiť Rusnák, hostia si predsalen chceli navodiť oslavnú náladu a po počiatočnom tlaku Kremničky tvrdili zvyšok polčasu muziku práve oni. Už v 13. minúte mohol vyrovnávať v prehustenej šestnástke Želiezka, ale ním usmernená lopta išla len pozdĺž Gašperanovej brány.V 17. minúte už ale zvýšená aktivita hostí priniesla svoje ovocie, keď sa rovnako ako za Kremničku, presadil hráč s číslom 19 na drese. Igor Lietava hlavou prekonal Gašperana – 1:1. V 28. minúte zaujala akcia hostí, kde Želiezka posunul  po strane na Uličného, ktorý nahral Parajovi, lenže ten už zakončenie nezvládol. V 30. minúte bol Vreštiak bezmocný po skvelom centri Cibuľku na Jobka, lenže pred odokrytou bránou útočník Kremničky prestrelil.

V druhom polčase zaujala najskôr situácia z 52. minúty, kedy z diaľky Vreštiaka preveril prízemnou strelu Ševčík. Gólman hostí ale urobil v 62. minúte chybu, ktorú bude zrejme ešte dlho ľutovať. Do mimo letiacej lopty zbytočne zasahoval a keďže ju len vyrazil a k tej sa vynikajúco dostal tiesnený Jobko, musel sa po druhýkrát v zápase pozerať za svoj chrbát. Ďalší dôležitý moment inak vyrovnaného druhého polčasu sa odohral v 80. minúte, kedy Gašperan na hranici šestnásky fauloval súperovho hráča a musel sa predčasne porúčať z ihriska. Kaczorek nemal s následnou štandardkou hostí starosti a veľa práce už nemal ani do konca zápasu, takže Kremnička získala ďalšie dôležité body pre posun v tabuľke.

ŠK Kremnička – MFK Lokomotíva Zvolen 2:1 (1:1)

Góly: 2. Kiššák, 62. Jobko – 17. Lietava. ŽK: 70. Štuber – 30. Vrbiniak, 90.+ Debnár. ČK: 80. Gašperan. Stretnutie sledovalo 200 divákov. Rozhodoval Glova.