Kremnička ľutuje zahodené šance, B tím MFK Košice si odvliezol tri body

2. Október 2011

Hráči Kremničky mali na kopačkách minimálne toľko gólov, koľko od svojho súpera dostali, napriek tomu sa radovali len raz, zatiaľ čo ich súper až trikrát.

Už v 2. minúte po štandardke rozvlnil sieť hosťujúceho gólmana Prekoviča Jobko, ale zakončoval z jasne ofsajdovej pozície. Sieť hostí sa však vlnila opäť v 12. minúte o čo sa postaral Kiššák, keď si nabehol po ľavej strane a v šestnástke sa sám odhodlal k strele. Pekne si obhodil hosťujúceho brankára a otvoril tak skóre zápasu. Hneď z ďalšieho útoku však mohli vyrovnať hostia keď strelu Gála-Andrezlyho Gašperan len vyrážal. Na opačnej strane prišla v 16. minúte pekná akcia Kremničky, na ktorej konci bol z rohu šestnástky centrujúci Rusnák, no Choma v rozhodujúcej chvíli luftoval. Z následného protiútoku si nabehol pred domáceho brankára aktívny Pavol Jurčo. Loptu namieril Gašperanovi do protipohybu a do poodkrytej brány s prehľadom vyrovnal. V 28. minúte po ďalšom Rusnákovom centri mieril Maroš Choma len vedľa Prekovičovej brány a rovnaký hráč ohrozil brankára košickej juniorky aj o dve minúty strelou z 25 metrov. No bez želaného efektu. V 40. minúte naopak opäť narobil problémy domácej obrane Jurčo, ktorý si vytiahol aj Gašperana z brány, ale zo vzniknutej situácie nedokázal vyťažiť.

Vyrovnaný duel pokračoval aj v druhom polčase. V strede faulovaný Jobko prenechal v 47. minúte loptu Blaščikovi, lenže ten sám pred gólmanom hostí namieril loptu len do žrde. Po štandardke hostí v 52. minúte zarmútil domácich kapitán hostí Gondoľ – 1:2. Kremnička sa snažila o zvrátenie o stavu. V 61. minúte Choma v sľubnej pozícii vysoko prestrelil, potom v 68. minúte Jobko nádherne uvoľnil Blaščika, ale ten opäť jeden na jedného trestuhodne nevyužil svoju šancu. Rovnako trestuhodne namieril loptu hlavou o dve minúty popri poodkrytej bráne Jobko, a tak musel prísť trest. V 76. minúte sa pred Gašperanom zjavil Isola, nebol v ofsajde a v zakončení sa nemýlil – 1:3. Keď v 86. minúte Štuber hlavou len sklepával na Prekoviča a rovnaký hráč o dve minúty po rohu hlavičkoval len vedľa brány hostí, bolo jasné, že domáci nárok na body v nedeľnej dohrávke nemali. Zvlášť, keď ešte v poslednej minúte mohli dvaja košickí hráči pred Gašperanom urobiť čo chceli, ale Jurčo namieril len vedľa domácej svätyne. Kremničke slúži ku cti, že dokázala hrať vyrovnanú partiu s viacerými hráčmi z prvoligového mužstva Košíc, no pri počte vytvorených šancí mala jednoznačne bodovať.

ŠK Kremnička – MFK Košice “B” 1:3 (1:1)

Góly: 12. Kiššák – 16. Jučo, 52. Gondoľ, 76. Isola; ŽK: – 62. Šipoš, 79. Hovančík. Rozhodovali: Mriglot, Ličko, Klovanič; Stretnutie sledovalo 105 divákov.

Zostava ŠK Kremnička: Gašperan – Štuber, Rusnák, Choma, Podstavek, Palovič (57. Murgaš), Loučka (46. Blaščik), Jobko, Rapčan, Bíreš, Kiššák (75. Schober).

Zostava MFK Košice “B”: Prekovič – Jurčo, Gál-Andrezly, Isola, Kubík (74. Trebuňák), Gondoľ, Karaš (82. Popik), Šipoš, Hovančík, Ostojič, Sekulič.