Po výhre v Lipanoch suverénna výhra aj doma s Trebišovom

16. Október 2011

V zápase 12. kola privítala Kremnička na vlastnom trávniku Trebišov, ktorý mal pred týmto zápasom na konte o bod viac, ako domáci. Samotný zápas však ukázal, že futbalová kvalita hostí je ďaleko za hráčmi Kremničky.

Už na prelome druhej a tretej minúty nabehol z ľavej strany Kiššák, ktorý len naľahko vystrelil do brány hostí a Sudimák prekvapivo zlyhal – 1:0. Po útoku svojich mohol opäť Kiššák zvyšovať, ale jeho hlavička v 10 minúte nakoniec preskočila bránu. V sľubnej šanci sa mohol ocitnúť aj o minútu, kedy však Blaščikov pas gólman hostí vychytil. Ďalšia šanca potvrdzujúca dominanciu Kremničky prišla v 15. minúte, keď sa dobre prebojoval Loučka, ale v páde namieril len vedľa bránky Trebišova. Práve Loučka mal ďalšiu výraznejšiu šancu na kopačke aj v 31. minúte, jeho rázna strela však smerovala len do Sudimáka. Z protiútoku narobil problémy na opačnej strane Király, ale postranný rozhodca jeho snahu zastavil.

Aj keď v závere prvého polčasu hráči Kremničky postupne zvoľnili tempo a súpera pustila do niekoľkých šancí, do druhého polčasu opäť nastúpili domáci suverénne. V 50. minúte mohol zo štandardky zvýšiť Kollár, keď jeho strela prešla múrom, ale skončila v náručí gólmana Sudimáka. V 58. minúte útočila nová tvár v drese Kremničky Lukáš Baďo, s brániacim obrancom si pomohol aj postrčením, prekonal brankára hostí, ale trestuhodne pred prázdnou bránou namieril len do vzdialenejšej žrde brány Trebišova. Mladý Baďo sa však napokon z gólu tešil, keď sa po centri z pravej strany presadil v 66. minúte hlavou. V 75. minúte sa sám pred brankárom ocitol Kiššák, ale nevymyslel nič a Sudimák mu loptu spod nôh vzal. Hneď na to mohol aj Gašperana prevetrať Toporčák, ale jeho strelu možno zaradiť len do kategórie propagačných. V 86. minúte vyšiel ďalší z Murgašových centrov z pravej strany, keď sa lopta pred šestnástkou dostala až k Blaščikovi a ten skrz všetkých hráčov zakončil za Sudimáka – 3:0.

ŠK Kremnička – Slavoj Trebišov 3:0 (1:0)

Góly: 3. Kiššák, 66. Baďo, 87. Blaščik; ŽK: 23. Palovič – 50. Krucovčin; Pred 110 divákmi rozhodoval Piatka.

ŠK Kremnička: Gašperan – Murgaš, Kolofík, Schober, Kollár, Loučka (46. Cibuľka), Rapčan (90. Bíreš), Palovič, Kiššák, Baďo (81. Jobko), Blaščík.

Slavoj Trebišov: Sudimák – Kročko (57. Bajus), Krucovčin, Capko, Drobňák, Király (77. Kolesár), Kostelník, Patkanóci, Németh (72. Hrubovský), Olah, Toporčák.

Filip Roháček