V poslednom domácom zápase jesene tesná prehra

31. Október 2011

Tridsiaty novembrový deň bol nielen predposledným dňom mesiaca ale aj predposledným zápasom Kremničky v jesennej časti III. ligy – východ. Na predmestie Banskej Bystrice zavítal súper z vyšších poschodí tejto súťaže – tím TJ Baník Ružiná. Zverenci Karola Praženicu boli nad sily domácich hráčov najmä vďaka suverénnemu výkonu v prvom polčase, na ktorý už v zlepšenej druhej časti hry Kremnička nedokázala odpovedať.

Pred slušnou diváckou kulisou bol úvod stretnutia bohatý na šance oboch celkov, väčšie držanie lopty mali však jednoznačne hostia. V 12. minúte mohli po rohu vyhrávať, ale Balaškovu hlavičku ešte Gašperan vytiahol nad bránu. V dobrej šanci sa v 22. minúte ocitol skúsený Marek Penksa, ale svoju strelu v šestnástke napálil len do Schobera. V 24. minúte však prišiel ďalší roh hostí, z ktorého sa priamo aj presadili, loptu usmernil správnym smerom Kurák. Aj keď sa väčšinu času hralo na polovici Kremničky, napríklad v 40. minúte sa do sľubného protiútoku dostal Loučka, ktorý však vystrelil len do siete za bránou. Domácich v ďalšom priebehu viackrát podržal brankár Gašperan, napríklad keď si v 43. minúte takmer jeden na jedného poradil s Penksom.

Hráči v bielo-červených dresoch vstúpili do druhého polčasu prebudenejší a omnoho aktívnejší. V 56. minúte napríklad nebezpečne hlavičkoval Choma, ďalšia nebezpečná hlavička prišla od Kiššáka v 59. minúte, ale rovnako skončila len tesne vedľa bránky Jána Muchu staršieho. Hostia prebrali úlohu Kremničky z prvého polčasu, a tak si v druhom dejstve vypracovali len jednu výraznejšiu šancu. Tá prišla v 67. minúte, kedy sa nebezpečne uvoľnil Kurák, v šestnástke chcel nájsť Penksu, ale tejto dvojici spolupráca nevyšla podľa predstáv. V 83. minúte  nahral domáci Blaščik v šestnástke Jobkovi, lenže ten mieril len do bočnej siete, a tak sa v nedeľu dopoludnia v Kremničke zrodila prehra domáceho tímu.

ŠK Kremnička – TJ Baník Ružiná 0:1 (0:1)

Gól: 24. Kurák; ŽK: 29. Rapčan, 49. Štuber, 50. Choma (všetci Kremnička); ČK: 73. Štuber (po druhej ŽK); Stretnutie sledovalo 250 divákov.

Zostava ŠK Kremnička: Gašperan – Murgaš, Podstavek, Schober, Kollár (81. Jobko), Loučka, Rapčan, Štuber, Kiššák (81. Bíreš), Baďo (46. Choma), Blaščik.

Zostava TJ Baník Ružiná: Mucha – Ferenc, Caban, Krško, Balaško, Libič T. (88. Líška), Kurák (86. Laurinc), Chromek, Boháčik, Kamendy (80. Strelka), Penksa.

Filip Roháček