Proti B tímu Prešova nám chýbala efektivita

4. September 2011

Aj napriek zväzom nariadenému popoludňajšiemu času si cestu na štadión do Kremničky našlo asi 150 priaznivcov futbalu, ktorí žiaľ videli viacero nepremenených šancí domáceho celku.

ŠK Kremnička – 1. FC Tatran Prešov “B” 1:3 (0:1)

Góly: 88. Jobko – 12. a 90.+ Guba, 70. Dolný. ŽK: 37. Rapčan, 49. Cibuľka, 81. Podstavek – 48. Guba. Pred 150 divákmi rozhodovala Chudá.

Zostava ŠK Kremnička: Gašperan – Cibuľka, Rusnák (79. Schober), Podstavek, Loučka, Blaščik (63. Palovič), Ševčík, Bíreš, Rapčan, Kiššák (63. Jobko).

Zostava Prešov “B”: Ferenc – Jacko, Bartek, Luberda, Hatok (32. Gáll), Guba, Dolný (87. Lukáč), Adam, Bogdanovský, Heidenreich (70. Papp), Hruška.

Úvodná dvadsaťminútovka patrila hosťom. Tí už v 9. minúte po rohu Mariana Adama mohli Bartekovou hlavičkou viesť, ale Gašperan si s loptou poradil. Na dorážku Dávida Gubu v 12. minúte bol už ale prikrátky. V 23. minúte ešte pohrozil zo štandardky Jakub Heidenreich, ale loptu do bezpečia odhlavičkoval Rapčan. Hostia potom poľavili, ale Kremnička trpela najmä v koncovke, keď jej útočníci zbytočne komplikovali situácie v šestnástke a prichádzali tak o šancu na vyrovnanie.

Do druhého dejstva vstúpila Kremnička aktívnejšie. Lenže hlavička Maroša Chomu v 48. minúte skončila len v náručí gólmana hostí Ferenca a ten, aj keď s problémami, zvládol aj Ševčíkovu strelu z hranice šestnástky. Do hry sa potom dostal aj útočník domácich Marek Jobko, ktorý bol potom viackrát v sľubných šanciach, lenže hostia naďalej ukazovali svoju silu. Najmä keď v 70. minúte zvýšil  na 0:2 Jozef Dolný, vyzeralo byť všetko stratené. Lenže hráči v červených dresoch nabrali druhý dych. Gól však hlavou po rohu usmernil Jobko až v 88. minúte, a keď o minútu na to z ďalšieho rohu Loučkom dobre usmernenú loptu na bránkovej čiare nemal kto doťuknúť, zvrat bol v nedohľadne. Zvlášť keď hostia ešte z protiútoku dokázali skórovať, uvoľnený Guba usmernil v druhej minúte nadstaveného času loptu priamo do odkrytej brány Gašperana.